Conversion Page Conversion Page Conversion Page Conversion Page Conversion Page

Rejestracja kart SIM w Lycamobile

Rejestracja kart SIM w Lycamobile

Niedawno weszła w życie ustawa antyterrorystyczna, która nakłada na operatorów obowiązek rejestracji kart Prepaid. Lycamobile przygotowała dla Ciebie rozwiązania, które pozwolą na rejestrację kart SIM w wygodny i szybki sposób.

Jak zarejestrować kartę SIM?

Prosimy odwiedzić jednego z naszych Partnerów handlowych zabierając ze sobą dokument tożsamości ( dowód osobisty, karta pobytu lub paszport) oraz kartę sim, którą chcesz zarejestrować.

Gdzie zarejestrować?

Rejestracja będzie możliwa u jednego z naszych Partnerów handlowych.

Punkty sprzedaży

Bezpieczeństwo

Pamiętaj, Twoje dane są bezpieczne. Podane przez Ciebie informacje podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i będą przechowywane w Lycamobile.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego trzeba zarejestrować kartę Prepaid?

Konieczność rejestracji karty SIM wynika z wprowadzonej w dniu 25 lipca 2016 r Ustawy Antyterrorystycznej, która wymaga od operatorów zebrania danych od użytkowników. Obowiązek ten dotyczy wszystkich operatorów. Bez rejestracji, nowy starter nie będzie aktywny.

Jakie dane muszę podać?

Imię, nazwisko, PESEL lub numer i seria dowodu tożsamości (dowód osobisty, paszport, a dla obcokrajowców spoza UE Karta Pobytu).

Jestem już użytkownikiem telefonu na kartę, do kiedy mam czas na rejestrację?

Karta SIM aktywowana przed dniem wprowadzenia Ustawy, będzie aktywna do 01.02.2017 roku. Do tego dnia należy zarejestrować kartę SIM. W przypadku braku rejestracji, karta SIM zostanie wyłączona/zablokowana.

Co się stanie, jeżeli nie zarejestruję swojej karty SIM?

Zgodnie z ustawą, wszystkie niezarejestrowane karty SIM zostaną wyłączone w dniu 01.02.2017 roku. W praktyce oznacza to utratę numeru oraz wszystkich środków na koncie.

Do kiedy muszę zarejestrować swoją kartę SIM?

Nowi klienci będą zobowiązani do rejestracji już od dnia 25.07.2016 roku, a obecni klienci mają czas do 01.02.2017 roku.

Jestem niepełnoletni. Jak mam zarejestrować kartę SIM?

Osoba niepełnoletnia, która posiada dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i ma ukończone 13 lat, może zarejestrować kartę SIM na siebie. W przypadku osób poniżej 13. roku życia i osób niepełnoletnich, które nie posiadają dokumentu tożsamości, rejestracja jest możliwa przez osobę pełnoletnią, np. opiekuna, rodzica.

Mam numer w innej sieci. Czy mogę zarejestrować kartę SIM w Lycamobile?

Tak, ale najpierw musisz przenieść numer do Lycamobile. Link do przeniesienia numeru: www.lycamobile.pl/po/przenies

Jak szybko karta SIM zostanie aktywowana?

Twoja karta SIM zostanie aktywowana w przeciągu 24 godzin od momentu rejestracji (jeżeli rejestracja zostanie dokonana w godzinach pracy naszego zespołu) lub w kolejnym następującym dniu (jeżeli rejestracja zostanie dokonana po godzinach pracy naszego zespołu).

Zarejestrowałem kartę SIM, mimo to została zablokowana. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem: 729 200 322.

Moja karta SIM przestała działać. Jak mogę ją teraz zarejestrować?

Wszystkie numery, które zostały dezaktywowane po 1 lutym 2017 roku, będzie można dalej zarejestrować w punktach sprzedaży naszych Partnerów (znajdziesz je tutaj). Rejestracji będzie można dokonać poprzez podanie numeru telefonu bądź numeru PUK oraz numeru seryjnego karty SIM (ICCID). Numer seryjny swojej karty SIM możesz wyświetlić na ekranie swojego telefonu, wybierając kod: *160#.

Other Services